Reference od klientů


Cvičení SM systému

Před několika lety mi následkem přetěžování při moderním tanci vyhřezla meziobratlová ploténka L5/S1. Z lékařského hlediska byla nutná operace. Tu jsem odmítla a hledala alternativní postupy. Zkoušela jsem vše co se dalo a tehdy mi moje mamka – paní Kvardová, domluvila konzultaci u MUDr. Smíška a následně se mnou začala cvičit. Metoda SM systém mi pomohla zbavit se bolestí a a dostat se zpět do života. Nyní opět tančím a vedu taneční kurzy s dětmi. Lano zůstává mým stálým pomocníkem pro dobrou kondici a uvolnění po tréninku.
Kateřina Hošková
SM systém MUDr.Smíška jsem poznala asi před 25 lety kdy jsem navštívila přímo jím vedené lekce na letním pobytu ve Žďáře nad Sázavou. Z počátku mne ten systém nenadchl, ale časté bolesti zad mne přiměly k tomu, že jsem se začala o toto cvičení zajímat v Brně. Hledala jsem cvičitelku, která absolvovala semináře přímo u MUDr. Smíška a tak jsem začala chodit k paní Ludmile Kvardové. Její lekce navštěvuji pravidelně již 15 let a díky tomu mohu říci, že mé časté bolesti zad úplně vymizely. To, že SM systém opravdu pomáhá, jsem poznala také podle toho, že se mi bolesti zad vrátily vždy po prázdninách, kdy lekce neprobíhaly. Z toho důvodu jsem se přinutila cvičit každý den cca 5 minut ráno doma. Lekce paní Kvardové však navštěvuji pravidelně 1 x týdně i nadále, neboť je vždy co vylepšovat.
JUDr. Eliška Helbichová
Ráda se podělím o zkušenost s SM metodou. Asi před 7 lety jsem začala mít problém s citlivosti levé nohy. Nemohla jsem pro bolest chodit, v noci spát a nejhorší, že ani bezpečně řídit auto. Bolest mně dohnala k odbornému lékaři - neurologovi, následovala magnetická rezonance a bylo jasno. Meziobratlová ploténka byla vysunutá o 5mm. Lékaři doporučovali operaci, ale to jsem nechtěla. Zkusila jsem různé metody, šetřila se, chodila opatrně, absolvovala jsem rehabilitace na 2 pracovištích, ale stav se vůbec nelepšil. Pak jsem díky paní Kvardové objevila SM systém a zjistila jsem, že díky němu se můj stav dá řešit bez operace! Nakoupila jsem si všechny pomůcky a rok poctivě cvičila s lanem každý den. Důležité je, že operace se nekonala! Nyní již necvičím tak poctivě, protože mně záda nebolí,ale mám sedavou práci a tak vím, že hýbat se musím. Denně ujdu min 3km se psem, snažím se držet si tělesnou váhu, hodně spát a být psychicky v pohodě, to je moje doporučení. Všechno se vším souvisí. SM systém je výborná metoda, kterou velice chválím. Je nenáročná a přitom velmi účinná. Musí se cvičit pomalu, cviky pořádně dotahovat - nejde cvičit ve spěchu, pak je skvělý výsledek.
MUDr. Magda Růžičková

Zdraví a hubnutí

Mé zdravotní problémy úzce souvisely s mým sedavým zaměstnáním. Bolest mne začala omezovat nejen v práci, ale i v běžném životě a stále se stupňovala. Konzultaci u paní Kvardové, mi doporučil známý na základě vlastních zkušeností. Musím přiznat, že jsem byla dost skeptická. Dneska bych ani na minutu neváhala paní Kvardovou komukoliv doporučit, protože jsem se na základě jejího doporučení změny způsobu stravování i užívání kvalitních doplňků stravy, zbavila nejen bolestí, ale hlavně vyřešila jejich příčinu. Zanedbatelný nebyl pro mě ani váhový úbytek, který mi nejen zvedl sebevědomí, ale pomohl mi i vyřešit nastupující zdravotní problém s klouby. Konzultaci absolvoval k plné spokojenosti i manžel.
Jarmila
Díky paní Kvardové a jejímu vedení při redukci hmotnosti jsem zhubla 20 kg za 3 měsíce. Když se u mě před časem objevily potíže s páteří, jedinou možností, dle lékařů, byla operace. Ovšem díky individuálnímu cvičení SM systému a užívání Aloe Vera Freedom, jsem se natolik zlepšila, že operace nutná nebyla. Dokonce funguji i bez léků od bolesti, které jsem dříve několikrát denně užívala. Jsem vděčná, že jsem paní Kvardovou poznala, za její rady a pomoc. Každému doporučuji s ní spolupráci navázat, protože dělá svoji práci s láskou, ochotou a opravdu dobře.
Miloslava Šaradínová
Životní trable a stresy mě dovedly až k váze 123kg ! Dlouho mi trvalo než jsem se opravdu rozhodla. MUSÍM TO ZMĚNIT A DOKÁŽU TO!
Lenka KřetínskáReferentka Brno
Nehleďte na názor ostatních, pokud máte chuť na změnu, udělejte ji!
Libor Ferbystudent
Zhubl jsem víc než jsem měl v plánu, tak promyšlenou stravu zvládne i fyzicky pracující chlap!
Zdeněk Tekalřidič
Tolik diet už jsem vyzkoušela, konečně vím jak na to! Jsem šťastná, 20 kilo je pryč!
Miloslava Šaradínovážena v domácnosti
Celkový úbytek hmotnosti je 57 kilogramů. Výrazné zlepšení zdarvotního stavu! Nyní žiju bez léků!
Marie Hofmanovádůchodkyně
Za rok zhubla 47 kilo a změnila 5 konfekčních velikostí. Je to pro mě úžasné vítězství!
Milena a Jiří Šubertoviinvalidní důchodkyně a podnikatel

Metoda PSYCH-K

S paní Kvardovou se často radím v oblasti zdraví. Také mě přivedla k metodě PSYCH-K, která je překvapivě jednoduchá a opravdu efektivní. Můžu doporučit.
Jana Kotolová
Konzultaci s paní Kvardovou využívám při řešení zdravotních potíží a vždy mi dobře poradila. Nedávno jsem vyzkoušel i metodu PSYCH-K a byl jsem překvapen jak je jednoduchá a efektivní, cítím se výborně a doporučuji.
Pavel Barák