SM systém

neboli SPS (spirální stabilizace páteře)


SM systém je unikátní pohybový program k regeneraci páteře.

Co je SM systém?

Vysoce účinný soubor cviků se speciálním lanem k prevenci potíží pohybového aparátu, k nápravě svalové nerovnováhy a chybného držení těla, k řešení bolestí zad a kloubů. Je to originální metoda, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací, je to komplexní trénink pohybového aparátu a zapracování správných pohybových návyků do centrálního nervového systému, je to jednoduché cvičení, které při přesném dodržení pravidel dokáže dát  tělu správný impuls k obnovení pohybových funkcí svalové rovnováhy a k regeneraci meziobratlových plotének. SM systém je skvělé propojení mezi rehabilitačním a kondičním cvičením. Je to cesta z ordinace lékařů zpět ke kvalitnímu životu se zdravým pohybem.

SM systém neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ je metoda stará dnes již více než 35 let. Je to metoda velmi propracovaná a ověřená u mnoha pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a skoliózy.

Je to výběr speciálních cviků MUDr. Richarda Smíška, které aktivují spirální svalové řetězce, jejichž hlavní funkcí je stahovat obvod těla a vytvořit svalový korzet. Takto vzniká síla vzhůru, která napřimuje páteř a tím zajistí meziobratlovým ploténkám dostatečný prostor pro regeneraci. 

Pro koho je cvičení vhodné?

SM systém je vhodný pro každého, kdo hledá zdravou pohybovou aktivitu. Můžu ho doporučit pro jakoukoliv věkovou skupinu od dětí po seniory.

Toto cvičení je vhodné pro lidi s problémy bolesti zad i pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předcházet.. Cvičení má velký význam pro prevenci přetížení páteře fyzicky pracujících, sedavého zaměstnání i  prevence a léčby poruch velkých kloubů. Je velmi vhodné pro rekreační i vrcholové sportovce ke kompenzaci a regeneraci.

Jak začít cvičit?

SM systém je skvělá hra dle přesných pravidel. Pak má výborný efekt. Pro každého, kdo s tímto cvičením začíná je nejlépe opřít se o zkušenosti terapeuta a absolvovat úvodní individuální lekci a naučit se základy, na kterých se dá stavět. Pak podle své kondice a schopností pokračovat doma nebo ve skupinových lekcích

INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ

Ukázky základních cviků SM systému

Léčení zad je plynulý pohyb. Pro cvičení, které páteři prospívá je důležitá pozice těla, charakter cviku, použitá síla, rychlost provedení, délka a intenzita pohybu. Již po týdnu pravidelného cvičení a správného provedení se můžete cítit mnohem lépe!

UKÁZKY CVIKŮ

Kurzy cvičení SM systému v Brně

Individuální cvičení

V individuálním cvičení je výhodou, že terapeut se může plně soustředit pouze na Vás.

Skupinové kurzy

Cílem je automatizace nových, správných pohybových vzorců a radost z pohybu.